KURUMSAL

SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ

Kurulduğumuz ilk günden bu güne ekonomik kalkınmaya ek olarak, toplumsal hayatın gelişiminde çalışmaları ilke edinerek bu alandaki faaliyetlerimizi köklü sosyal sorumluluk anlayışıyla sürdürüyoruz.

Ülkemizin güncel ihtiyaçlarına uygun olarak, yaygın ve sürdürülebilir şekilde hazırladığı sosyal sorumluluk faaliyetlerine çevre ve kültür-sanat alanlarında da devam ediyoruz. Laber Organik Kozmetik olarak benzer sektörlerde faaliyet gösteren firmaların kurumsal sosyal sorumluluk projeleri geliştirmesi için özendirici olmak, farklı kurum ve kuruluşların çevreye, doğaya, sanata ve sanatçıya destek olacakları yeni projeler üretmeleri için ilham vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kozmetik Bitkileri Yürüyüşleri

IVA NATURA KOZMETİK KISA FİLM YARIŞMASI

İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması ile kozmetikte kullanılan Anadolu bitkilerinin öneminin anlatılmasını ve bu bitkilerle ilgili sanatsal çalışmaların ortaya çıkarılmasını ve bu yolla farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

 

Kozmetik sektöründe kullanılan Anadolu bitkilerine ve bu bitkilerin insana değen öykülerine dair kısa filmler ile hem bitki zenginliğimizin değerinin farkına varılmasına hem de kozmetikte yoğun olarak kullanılan bitkilerin kullanım alanlarının daha yakından tanınmasına katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projeye ülkemizden ve farklı ülkelerden engelli katılımcıların dahil olmasını sağlayarak kısa film yarışması aracılığıyla engellilerin sanatla buluşmasını istiyoruz.

 

Engellilerin de Anadolu bitkileri, ülkemizdeki endemik türler, sürdürülebilir organik yaşam, veganlık ve hayvanlar üzerinde deneyler yapılmaması gibi konularda, kısa film yarışması vasıtasıyla daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak ve farkındalık yaratmak istiyoruz.

 

Kısa film çalışmaları yapan kişileri, engellileri ve kurumları yarışma sayesinde bir araya getirerek yeni platformlar oluşturmayı hedefliyoruz.

ENGELSİZ ORGANİK YAŞAM

Günümüzde bilinçsiz kullanılan tarım ilaçları, hormon ve gübre kullanımı sonucunda oluşan zararlar yüksek boyutlara ulaşmıştır. Bu koşullarla üretilen ürünlerin tüketimiyle insan vücudunda oluşan toksik etki pek çok hastalığa sebep olmaktadır. Bu yanlış uygulamalar ve yaygınlaşan genetiği değiştirilmiş ürünler sebebiyle ekolojik denge bozulmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Engelli bireylerin organik yaşam hakkında daha fazla bilgi sahibi olması, bilinçlenmesi ve başkalarından yardım almadan “organik ürünlere” ulaşabilmeleri amacıyla “Engelsiz Organik Yaşam” projesi geliştirilmiştir. Bu proje kapsamında firmamızın ürettiği tüm organik kozmetik ürünler görme engellilerin organik ürünlerin içeriklerini daha kolay anlayabilmeleri amacıyla “Braille” alfabesiyle desteklenmiştir. Braille alfabesinde etiketler tasarlanmıştır.

 

İşitme engellilerin organik yaşam ve ürünler hakkında daha kolay bilgi sahibi olabilmeleri amacıyla “QR” kod uygulaması başlatılmıştır. İşitme engelliler QR kod ile işaret dilinde hazırlanmış tanıtım videolarına ve ürün içeriklerine ulaşabilecekleridir.

Diyarbakır Açık Cezaevi Tutuklu ve Hükümlerin Meslek Edinmesi ve Cezaevi İçinde Üretim Yapabilmesi İçin Deterjan Atölyesi Kurulması

Tutuklu ve hükümlülerin, cezalarını tamamladıktan sonra, sivil hayatta pek çok sıkıntı yaşadıklarını ve bu sıkıntıların en başında işsizliğin geldiği bilinmektedir. İşsiz kalan bu kişiler tekrardan suça yönelebilmektedirler. Sivil hayata döndüklerinde kolayca iş bulmaları konusunda kozmetik sektöründe meslek edindirmek amacıyla eğitimler verilmiş ve deterjan atölyesi kurulmuştur. Tutuklu ve hükümlüler aldıkları eğitimler ile cezaevi içinde deterjan üretimi yapmaya ve bu ürünlerin satışına başlamışlardır.

Atölyenin kurulmasındaki temel hedef çeşitli suçlardan ceza almış hükümlüleri eğiterek , eğitimlerle onların kişisel gelişimlerini destekleyip, topluma kazandırarak tekrar suç işleme yüzdesini düşürmektir.

KOZMETİK ÜRETİCİSİNİN EL KİTABI

Tüketicilerin kullandıkları kozmetik ürünlerin etiketlerini nasıl okuyacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiğine yönelik bilgileri içeren, grafiklerle ve çeşitli görsellerle desteklenerek hazırlanmış el kitabı çeşitli kongrelerde ve fuarlarda dağıtılmıştır.

El kitabının hazırlanmasındaki temel amaç, tüketicilerin kozmetik ürünlerdeki etiketlerin yanılmaya yol açıp açmadığını ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde, doğru ve anlaşılabilir bilgilerle hazırlanıp hazırlanmadığının bilincinin oluşturulmasını sağlamaktır. Yayınlanan el kitabında etiketlerde nelerin bulunması gerektiği belirtmiş ve kozmetik ürün etiketlerinde bulunması zorunlu olan ifade ve sembollere yer verilmiştir.

Kendi Organik Kremini Kendin Yap