HABERLER

Doğanın içinden gelen filmler yarıştı

İva Natura Organik Kozmetik tarafından düzenlenen kısa film yarışmasının birincilik ödülünü ‘Allık Merhemi’ filmi ile Özer Kesemen, ikincilik ödülünü ‘Gar’ filmiyle Tolga Tatlı, üçüncülük ödülünü ‘Zengin Doğa’ filmi ile Damla Özen aldı.

 Lavanta, papatya, gül, melisa, ölmez otu, karanfil, nergis, kekik... Anadolu’nun şifalı bitkilerinin tohumları Türkiye’nin dört bir yanından gelen kısa filmlerle bu kez beyazperdede hayat buldu. İva Natura Organik Kozmetik tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Kısa Film Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Oya Ayman, Dr. Nagihan Çakar Bikiç, Uğur İçbak, Jeyan Gedik, Fahriye Kabadayı Dal, Özcan Yüksek ve Prof. Dr. Ulvi Zeybek’ten oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilen filmlerden birincilik ödülünü ‘Allık Merhemi’ filmi ile Özer Kesemen, ikincilik ödülünü ‘Gar’ filmiyle Tolga Tatlı, üçüncülük ödülünü ise ‘Zengin Doğa’ filmi ile Damla Özen aldı.

 

     Anadolu’nun kozmetik bitkilerinin güzelliğe ve sağlığa katkılarının beyazperdeye aktarıldığı yarışmada ödül töreninin gerçekleştirildiği salon lavanta bitkileriyle süslendi, ayrıca salona lavanta kokusu verilerek müthiş bir ambiyans yaşatıldı. Anadolu’nun kozmetik bitkilerinin beyazperde de hayat bulmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen İva Natura Organik Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kahrıman, “Doğaya, sağlıklı kozmetiklere dikkati çekmek için bu yıl ikincisini düzenlediğimiz kısa film yarışmamızda bitkilerin hikayesini toplumumuz ile paylaştık. Geleneklerimizi gelecek nesillere anlatmak açısından oldukça önemli bir proje. Tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.