HABERLER

IVA NATURA ASYA PAZARINDA ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR

13 ülkeye ihracat yapan firma, Asya pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

 

İzmir'de sertifikalı organik kozmetik ürünler üreten İva Natura Organik Kozmetik, ihracat yelpazesine son olarak Filipinler'i ekledi. 13 ülkeye ihracat yapan firma, Asya pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

 

Türkiye'nin organik kozmetik için bir cennet olduğunu belirten İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, "Türkiye'nin organik kozmetikte önemli bir potansiyeli bulunmasına rağmen ihracatta bunu fırsata dönüştüremedi. Dünyada organik kozmetik ürün kullanımına yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle bu ilgideki artışı 2017 Almanya-Vivaness ve Dubai Middle East -Beauty World Fuar'larına katılımlarımızda bir kez daha tespit ettik. Biz de İva Natura Organik Kozmetik olarak pazarımızı sürekli genişletiyoruz. Hollanda, Polonya, Almanya, İngiltere, Danimarka, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'nın da içinde olduğu 13 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracat ağımıza son olarak Filipinleri de ekledik. Önümüzdeki dönemde Asya pazarında da etkin bir biçimde var olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organik kozmetiğe talep yüksek

 

Bugün AB ülkeleri ve Amerika'nın dünyanın organik kozmetik pazarını besleyen önemli kaynaklar arasında yer aldığını kaydeden Kahrıman, "Türkiye'nin organik kozmetik ürünler üretmenin yanında organik kozmetik ürünlerde kullanılan içeriklerin sertifikasyonu, organik kozmetik ürünlerin markalaşması ve tüketiciye ulaşmasına kadar olan tüm süreçlerde daha yoğun çalışması gerekiyor" şeklinde konuştu. Dünya genelinde organik kozmetik ürün tüketiminin hızla arttığını vurgulayan Kahrıman, ihracat yaptıkları ülkelerdeki tüketicilerin yaşam biçimleri, sosyal statüleri ve beklentileri doğrultusunda organik kozmetik ürünleri hazırladıklarını ve yurt dışındaki tüketici taleplerini göz önünde bulundurarak hazırlanan organik kozmetik ürünlerin içeriğinde Anadolu bitkilerinin bulunmasına özen gösterdiklerini belirtti.

 

Doğa dostu engelsiz ürünler

 

İva Natura Organik Kozmetik Genel Müdürü Levent Kahrıman, tüketicilerin güvenle kullanabileceği, hayvanlar üzerinde deneyler yapılmadan, doğaya saygılı ürünlerimizi, vegan ve ayrıca gluten hassasiyeti olan tüketicileri de dikkate alarak geliştiriyoruz. Üretim süreçlerinin tamamı uluslararası sertifikalara sahip. Ayrıca engellilerin de organik yaşam hakkında daha fazla bilince sahip olabilmeleri ve organik kozmetik ürünlere kolaylıkla ulaşabilmeleri için görme engellilere özel olarak ürün etiketleri hazırladık. İşitme engelliler için ise Türk İşaret Dili'nde ve farklı ülkelerin işaret dillerinde açıklayıcı videolar hazırlandı. İşitme engelli tüketicilerin işaret dilindeki açıklayıcı videolara, ürünlerin üzerindeki QR kodu uygulaması ile kolaylıkla ulaşabillir. Ayrıca kısa bir süre içinde işitme engelli tüketiciler için müşteri hizmetleri hizmetine başlayacağız" şeklinde konuştu. Yurtiçi ve yurtdışındaki satış faaliyetlerinin yanı sıra toplumsal fayda içeren kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini anlatan Kahrıman, "Bu kapsamda 2017 yılında birincisi düzenlenecek olan İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması ile kozmetikte kullanılan Anadolu bitkilerine ve sürdürülebilir organik yaşama dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Yarışmanın ödül töreni önümüzdeki Kasım ayında İstanbul'da düzenlenecek" dedi.