Muğla'nın

ebegümeci bitkisinden

  Sertif ikalı Organik Ürünler

Güneş Kremi

SPF 30 Koruma Faktörü ile güneşin zararlı etkilerine karşı yüksek koruma sağlar. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun, tamamen fiziksel koruyucular ile hazırlanmış nano partikül içermez. Kimyasal filtre içermeyen güneş koruyucudur. Organik lavanta, mersin, kekik suları ile zenginleştirilmiş olup ebegümeci yağı, susam yağı, zeytin yağı, shea yağı ilave edilmiştir. Cildin nemsiz kalmasını önler.

 

Rahat uygulanabilir ve vücudunuz tarafından kolayca emilebilir bir yapıya sahiptir. Yapışkan ya da yağlı hissi oluşturmaz ve çevreye zarar vermez. Sentetik parfüm, boya, PEG, paraben, petrol ürünleri, parafin ve silikon türevleri içermez. GDO içermez.   Cosmos Etko organik sertifikalıdır. Vegandır. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Toplam ürün içeriğinin % 37' si organiktir. Formülün içinde kullanılan bitkilerin % 99,20 si organik tarım ile yetiştirilmiştir ve organik sertifikalıdır. Güneşe çıkmadan yarım saat önce vücudunuza ve yüzünüze homojen olarak uygulamanızı ve 3 saat sonra yinelemenizi tavsiye ederiz.

 

Doğal içerikli bu güneş kremini güvenle kullanabilirsiniz.

Kimyasal filtre içermeyen güneş koruyucudur.

Organik lavanta, mersin, kekik suları ile zenginleştirilmiş olup ebegümeci yağı, susam yağı, zeytin yağı, shea yağı ilave edilmiştir.

 

İçeriği :

Aqua, Myrtus Communis (Myrtle) Leaf Water*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Zinc Oxide, Titanium Dioxide,  Sesamum Indicum Seed Oil*, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearicacid, Sodium Lauroyl Glutamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter*, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water*, Malva Sylvestris Extract, Benzyl Alcohol (And) Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Citric Acid

 

GMO's, Parabens, DEA'S, MEA'S, PEG'S, SLS, SLES, Phenoxyethanols, Silicons, Urea's içermez.

Tüm içeriğin %37’si organik tarımdan gelmektedir.

Uyarılar: Orijinal ambalajında ve serin yerde muhafaza edilmeli. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Harici kullanım içindir. Kullanım talimatına uyunuz. Güneş ışığına maruz bırakmayınız. İçindeki bileşene karşı alerjiniz varsa kullanmayınız.

SORU

CEVAPLAR

GÜNEŞ KREMİ

ve

ile

Güneş Kreminiz ciltte çok yoğun beyazlık bırakıyor mu? Bunun nedeni nedir?

 

Normal güneş kremlerinde kimyasal filtreler kullanılır. Bu filtreler ciltten emilimi olan ve kana karışan filtrelerdir. Hatta kimyasal filtreli güneş kremlerini kullanan emziren annelerin sütlerde bile bu kimyasal filtrelere rastlanmıştır yapılan araştırmalarda. Bizim yaptığımız organik güneş kreminde kullandığımız filtreler fiziksel filtre olarak tanımlanmaktadırlar. Fiziksel filtreler deri üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak güneş ışınlarının zararlarının cilde yansımasının önüne geçerek koruma sağlamaktadırlar. Bu oluşan tabakadan dolayı ciltte beyaz bir görüntü oluşmaktadır. Bu görüntünün daha az olabilmesi için kullanılan fiziksel filtrelerin tanecik boyutunun çok küçük kullanılması gerekmektedir. Yine burada ki risk kullanılan küçük partiküllerin nano boyuta denk gelmesidir. Nano parçacıklarda organik kozmetik ürünlerde kullanılması riskli görülen bileşenlerdir. Bu yüzden biz geliştirdiğimiz formülasyon da nano olmayacak en küçük tanecikleri kullandık. Bu şekilde geliştirdiğimiz ve sertifika almaya layık görülen güneş kremimiz aşırı olmamakla birlikte bir miktar beyazlık bırakmaktadır. Bunun nedeni az önce belirttiğim üzere formülümüz de kullandığımız fiziksel güneş koruma özelliği sağlayan filtreler olan çinko oksit ve titanyumdioksittir.

 

Güneş kremini bebeklerde kullanabilir miyiz? Yaş sınırı nedir?

 

Bebeklerde kullanımı ile ilgili ön görülen bir risk bulunmamaktadır. Kullanılabilir. Bebeklerin pişik tedavisinde kullanılan çinko oksitin başka bir formunu bu ürünümüz de kullandık.

 

Güneş kreminizi yüzümüze kullanabilir miyiz?

 

Yüzünüze kullanmanız da bir sakınca yoktur. BB kremler ve fondotenler gibi ürünlerde kullanılan titanyum dioksit gibi bileşenler içerdiği için kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.

 

Bıraktığı beyazlık süresi nedir?

 

Beyazlık ten rengi ile alakalı olarak daha çok yada daha az belirgin olmaktadır. Bununla ilgili bir yorum yapmamız maalesef mümkün değil.

 

SPF 50 ile SPF 30 arasında ne kadarlık bir koruma farkı var?

 

Güneş kremleri için kabul görülen şu değerlendirmeyi göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ten rengi güneş kremi koruması için belirleciyidir. Esmer tenlerde 15 faktör civarı kremler, kumral ve sarı tenlerde 30 faktör, aşırı beyaz tenlerde 50 faktör koruma önerilmektedir. Lakin bununla ilgili de şöyle bir durum vardır. Kullanılan krem 2 saatte bir yenilenmelidir. Gölgede beklenilse dahi bu yenilenme yapılmalıdır. Bu kapsamda değerlendirilirse aşırı beyaz tenli ciltlerde 1 saatte bir yenileme ile 30 faktör krem ile de korunma sağlanacaktır. Bazı bilim insanları 30 ve 50 faktör arasında ki koruma farkının %10 kadar olduğunu belirtmektedirler. Sık krem sürümü ile bu fark giderilmiş olacaktır.

 

Kullandığımda cildimde aşırı kuruluk oluyor ve pul pul oluyorum bunun nedeni nedir?

 

Organik kremlerde kullanılan fiziksel koruyucular deride bir tabaka oluşturduğu için bu tabakanın cillten emilmemesinden kaynaklı bir pullanma gözükebilir. Kuruluk konusu da yine cilt tipine göre değişen bir konudur. Aşırı kuru ciltlerde bu konuyu aşmak için formülasyonumuza bazı eklemeler yapıp size ilettik. Onayınıza göre yol alacağız.

 

 

Iva Natura,

Etko Cosmos Organic Sertifikası sahibidir.

Etko, organik maddeler kullanılarak üretilmiş kozmetiklerle ilgili resmi standartları sağlar. Tüketici için çevre dostu prosedürlere göre ürünlerin önemli miktarlarda doğal ve organik maddelerden üretilmiş olduğunu ispatlar.

Kullanılan doğal maddelerin niteliğine riayet etmeye dikkat eden ve çevreye saygılı kozmetik ürün üreticilerini destekler. Üretim süreci boyunca doğaya saygılı kozmetik üreticilerinin uzmanlıklarını onaylar.

sertifikayı doğrulamak

için tıklayınız

Iva Natura, PETA üyesidir,

hayvanlar üzerinde

test yapmaz.

PETA, hayvan haklarını savunurken; hayvanlardan besin olarak faydalanılmaması, hayvan derisinden giysi üretilmemesi, hayvanlar üzerinde deney yapılmaması ve hayvanların eğlence sektöründe kullanılmaması gibi prensipleri benimsemektedir.

sertifikayı doğrulamak

için tıklayınız

Iva Natura, GMP & ISO-22716 standartlarında üretim yapmaktadır.

İyi Üretim Uygulamaları-GMP, gıda, ilaç, kozmetik, medikal cihaz gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemlerde üretilmesi için hazırlanmış, ürünün hazırlanmasından dağıtımına her aşamasında kontaminasyon  olasılığını önlemek ve güvenilirliği artırmak amacıyla hazırlanmış koruyucu önlemler dizisidir.

Iva Natura'nın, Avrupa Birliği kozmetik düzenlemelerine uygun CPNP kaydı vardır.

Bir kozmetik ürün piyasaya sürülmeden önce elektronik ortamda komisyona, ürün kategorisi, adı ve tanımlanması

Sorumlu Kişi’nin adı ve adresi, Ürün Bilgi Dosyası’nın kolayca ulaşılabileceği adres, İthalatın yapıldığı ülke

ürünün pazara sürüleceği ülkeler, gerektiği zaman iletişime geçilecek kişinin bilgileri, ürün materyallerinin tanımlamaları gibi geniş kapsamlı olarak bildirilmektedir.